ELEKTROSMOG | MĚŘENÍ & ŘEŠENÍ

Elektrosmog (e-smog)

Měření elektrosmogu Praha

Měření elektrosmogu Praha. V současné době se prakticky nelze vyhnout tzv. elektrosmogu. Nejvíce se s tímto problémem potýkají ve městech, ale ani na venkově není Vaše rodina zcela v bezpečí.

Mezi nejčastější problémy, se kterým se dnes potýkáme, patří dráty vysokého napětí a další nízkofrekvenční zdroje, které vytvářejí silné elektromagnetické pole, a to až do vzdálenosti 400 m od vodičů. Vedení vysokého napětí se může nacházet také pod Vaším domem či pozemkem. Také elektrické obvody u Vás v domácnosti mohou být problém (např. zásuvky v blízkosti postele či dětské postýlky). Během krátké chvíle přeměříme vliv těchto negativních činitelů a navrhneme optimalizaci.

Obrovským problémem současnosti je také wifi a jiná mikrovlnná radiace. Ohrožují nás wifi routery nejen naše, ale také našich sousedů v domě. Na místě tyto negativní vlivy přeměříme a navrhneme opatření, jak jejich dopad na naše zdraví eliminovat (lze je například odstínit, router umístit co nejdále od dětské ložnice, doporučíme případně na noc vypínat atd.).

Čím dál větším problémem jsou ovšem dnes antény GSM, LTE a 4G sítí, které instalují operátoři téměř všude. Tyto antény se nacházejí na střechách budov, případně na vysokých stožárech, které jsou rozmístěny v obcích zhruba ve vzdálenosti 500 m od sebe. Pokrytí vysokorychlostního internetu se v České republice neustále zvětšuje, antény jsou čím dál výkonnější a naše zdraví se ocitá v ohrožení. Jedná o nový fenomén, nad jehož důsledky vedou odborníci, zejména z oblasti neurologie, ve světě obrovskou diskuzi. Samozřejmě, že operátoři a poskytovatelé vysokorychlostního internetu, jakékoli negativní vlivy vehementně popírají, neboť by pak museli důsledky kompenzovat. Pravdou ovšem je, že  podobně jako např. vynález roentgenového snímkování ve své době také lidé podceňovali.